Lektoři

Ing. Karolína Vaittinen

S jógou začala po narození svých dvou dcer s prvotním záměrem zbavit se bolestí zad. Byla to ale láska na první nádech a výdech. Na fyzickou praxi se pak brzy začal nabalovat zájem o filozofii a historii jógy a všechno co s jógou souvisí. Jóga se pro Karolínu stala životní cestou k sebepoznání a sebedisciplíně, vnitřnímu klidu, ale také nástrojem k lepší fyzické kondici a k získání větší odolnosti vůči každodennímu stresu. Jóga je pro ní nejen praxe na podložce, ale i mimo ni včetně změny přístupu k stravování, ostatním lidem i sobě samé.

Ve svých lekcích se zaměřuje především na hatha jógu a vitální jógu. Dbá na soulad dechu s pohybem a celkové protažení i posílení těla v pomalejším tempu. I přes neustálé vzdělávání cítí, že ke kvalitnímu vedení lekcí je nejdůležitější vlastní praxe. Józe se poslední rok věnuje téměř každý den. 

I když hlavním směrem je pro Karolínu hatha jóga, ve své vlastní praxi ráda zkouší i další styly jako je ashtanga jóga či power vinyasa. V poslední době si ale oblíbila hravost flow lekcí i velmi pomalou yin jógu. Nemá ráda dogmata, proto se snaží i ve vedených lekcích nabádat klienty k vlastní invenci a přizpůsobování praxe vlastním potřebám.

Vzdělání, certifikace a workshopy:

V dubnu 2018 absolvovala víkendový workshop s Leou Lončar "The Joy of Yoga Practise" zaměřený hlavně na vinyasa jógu.

V lednu 2018 získala certifikát z 50 hodinového tréninku "Wheel Yoga Trainer" při Lektorské akademii Jany Najbrtové a Kateřiny Mrugalové

V roce 2017 absolvovala workshop s Davidem Williamsem zaměřený na teorii a praxi Primary series Astanga Yogy s ohledem na praxi pro každý den. 

V roce 2017 absolvovala workshop Asana Clinic pod vedením Jaro Pávka.

V roce 2016 absolvovala workshop na téma Astanga yoga: Level 1(Primary series) pod vedením Jaro Pávka.

V roce 2016 získala certifikát se specializací Jóga pro těhotné systémem A. Smékalové pod záštitou FISAF. 

Stejný rok (2016) navázala na kurz Instruktor jógy 50 hodinových kurzem Jóga pro pokročilé u Power Yoga Akademie.

V roce 2015 absolvovala 150 hodinový kurz Instruktor Jógy se specializací hatha jóga v Power Yoga Akademie v Praze.

V roce 2015 také absolvovala workshop Prana Flow Yoga u Power Yoga Akademi pod vedením Kataríny Mikulandové.

V tomtéž roce (2015) získala certifikát za absolvování kurzu Vitální jóga u Power Yoga Akadamie v Praze