Lektoři

Mgr. Alena Sokolová

Alena má dlouholeté zkušenosti s vedením různých typů lekcí a v tělocvičnách tráví svůj volný čas již od dětství. O jógu se začala zajímat v roce 2006, kdy začala hledat další cesty jak se naučit plně ovládat své tělo a emoce, zklidnit svou mysl, zlepšit koncentraci a zároveň vybalancovat aktivním sportem unavené tělo. Jóga se postupem času stala její láskou, životním stylem a nekonečnou cestou k poznání sebe sama i světa kolem nás.

Na svých lekcích se snaží studentům prostřednictvím fyzické praxe předávat jógové učení i v širších souvislostech, vždycky ale s humorem a nadhledem  tak, aby si každý mohl užít radost z pohybu a zároveň, bude-li chtít, přenést své zkušenosti z podložky i do svého vlastního života. Její snahou je, aby se studenti naučili poslouchat své vlastní tělo a nechali se vést tím, co jim říká, odložili část svého ega a užili si svou jógovou praxi takovou, jaká zrovna v ten okamžik je, tedy bez soutěžení, závodění a přílišného chtění. 

Zkušenosti nejen v oblasti jógy sbírá neustále, pravidelně se účastní různých tuzemských i zahraničních workshopů a seminářů. I přes velkou inspiraci, radost, energii a obohacení, které účast na takových akcích přináší, ovšem věří, že největší inspirací a největším učitelem je naše vlastní tělo a mysl, v jejíž hloubi je ukryt klíč ke všemu, co potřebujeme vědět.

Vzdělání:

2018 The Joy of Yoga Practice (Lea Lončar)

2017 Ashtanga yoga workshop (David Swenson)
2016 Čakra jóga (Barbora Hu)
2016 Instruktor jógy (FISAF)
2016 Základy Ajurvédy s využitím v jógové praxi (FISAF)
2016 Ashtanga yoga (FISAF)
2016 Ashtanga yoga workshop (Jaro Pávek)
2015 Prana flow yoga (Katarína Mikulandová)
2015 Ashtanga yoga workshop (Petra Visser)
2015 Jóga a sebepoznání (Pavel Hájek)
2007 Fitness instruktor (CESA)