Lektoři

ing.Jan Novák, Ph.D.

Poprvé Honza do happy studia přišel v srpnu 2015. Přivedla ho touha po pohybu, kterou se mu přes zdravotní problémy nedařilo naplnit. Na první lekci hatha jógy pochopil, že pro kvalitní život se stačí jen pořádně nadechnout. Po nějakém čase jeho touha po pohybu přešla v radost a taky ve zvědavost.
Překonal nesmělost a předsudky, že jóga je jen pro holky, a stal se lektorem. Zaměřuje se na dynamické styly jógy, protože miluje meditaci v pohybu. Pro osobní rozvoj si vybral ashtanghovou praxi a na mysor hodinách se v Happyoga studiu věnuje první a druhé sérii. Uchoval si lásku ke kreativitě a na hodinách powervinyása jógy neustále projevuje svoji hravost. Vede svoji vlastní denní praxi jógy a nechce přestat.
Jeho osobním krédem se stalo, že: „Život nám nadělí, jen to co uneseme.“ Proč se tedy na hodinách jógy trápit, když se u toho můžeme smát a být šťastní. Naučil se milovat ásany, které zpočátku nezvládal. Ctí pozice, které se učí a nadšeně vyhlíží ty, které teprve přijdou.
Navštivte lekce s Honzou a najděte svoji radost z pohybu.
Vzdělání, certifikace a workshopy:
V roce 2020 se chystá na další dobrodružství s jógou. 
V roce 2019 absolvoval workshop s Laruga Glasser v Amsterdamu (Nizozemí) na téma Astanga yoga: (Primary series), který byl zaměřený na správnou vinyasu, záklony, střed těla a ochranu před zraněním. 
V roce 2019 absolvoval workshop s Dylenem Wernerem v Miláně (Itálie) na téma meditace a soustředěná, balanční pozice na dlaních, Buddha Palms a záklony. Lekce byly zaměřeny především na vlastní praxi a vědomé vedení pohybu. 
Jako každý rok i v roce 2019 absolvoval workshop s Jaro Pávkem na téma Astanga yoga, který byl zaměřen na vedenou lekci, mysore, pranayama a historii jógy. 
V roce 2019 absolvoval workshop s Dougem Swensonem v Brně (CZ) na téma Mastering the Secrets of Yoga Flow, Power Yoga, Ashtangha Yoga, spolu s dalšími Q&A a také asistence.
V roce 2018 absolvoval workshop s Nancy Gilgoff s asistencí Vanessa Gilgoff (Berlín) na téma Astanga yoga: Level 1 (Primary series), který byl zaměřen na vedenou lekci, Loving Kindness Meditation, diskuzi, Q&A.
V roce 2018 absolvoval workshop s Nancy Gilgoff s asistencí Vanessa Gilgoff a Jaro Pávka (Bratislava), na téma Astanga yoga: Level 1 & 2, který byl zaměřen na mysor praxi, Loving Kindness Meditation, historii, kryje (očistné techniky), diskuzi, Q&A.
V roce 2018 absolvoval workshop Nancy Gilgoff s asistencí Vanessa Gilgoff (Košice) na téma Astanga yoga: Level 1 (Primary series), který byl zaměřen na vedenou lekci, Loving Kindness Meditation, diskuzi, Q&A.
V roce 2018 absolvoval učitelský tréning Sadhana Yoga Chi. Sadhana představuje poznání skrz vlastní praxi (nejen jógy). Celkem absolvoval 300 vyučovacích hodin v Chorvatsku na ostrově Iz pod vedením Douga Swensona a Ley Lončar. Honza se stal držitelem titulu RYT 500 Yoga Alliance.
V roce 2018 absolvoval workshop s Doug Swenson na téma Mastering yoga class v Praze, který byl zaměřen na pokročilou praxi, dechové meditační techniky, dopomoci (adjustment) a odlišení soft a hard praxe.
V roce 2018 absolvoval workshop s Lea Lončar na téma Flow Yoga v Brně, který byl zaměřen na plynulost praxe z pohledu energie (muscular and organic), záklony, balance, kryje (očistné techniky), meditace, diskuzi, Q&A.
V roce 2018 absolvoval workshop s Jaro Pávkem na téma Astanga yoga: Level 1 (Primary series), který byl zaměřen na vedenou lekci, mysor, pranayama a historii jógy.
V roce 2017 absolvoval workshop s Tomášem Strnadem na téma inverze beze strachu pod záštitou Power yoga akademie.
V roce 2017 absolvoval kurz s Petrou Záveskou Duspitovou na téma jógy pro těhotné pod záštitou Power yoga akademie.
V roce 2017 absolvoval workshop s Manju zaměřený na mysore praxi Astanga Yogy, výklad a historii Astangy včetně diskuze nad vlastními zkušenostmi s yogovou praxí.
V roce 2017 absolvoval workshop s Nancy Gilgoff zaměřený na mysore praxi Astanga Yogy, výklad a historii Astangy a diskuze nad vlastními zkušenostmi s yogovou praxí.
V roce 2017 absolvoval workshop Davidem Williamsem zaměřený na vedenou Primary series Astanga Yogy s ohledem na praxi pro každý den. Historie Astanga Yogy byla součástí odpoledních konzultací a výkladu.
V roce 2017 absolvoval učitelský tréning Ashtanga Yogy: Level 1 (Primary series) a Level 2 (Intermediate series). Celkem absolvoval 200 vyučovacích hodin v Prakrity yoga studiu v Bratislavě pod vedením Jaro Pávka, který ctí a následuje tradici Sri K. Pattabhi Joise. Honza se stal držitelem titulu RYT 200 Yoga Alliance.
V roce 2017 absolvoval učitelský kurz Instruktor Jógy po absolvování 150 hodinového kurzu Power Yoga Akademie v Brně pod vedením Václava Krejčíka, Romany Kláštěrecké a dalších lektorů.
V roce 2016 absolvoval workshop s Filipem Klieštikem na téma jóga proti stresu pod záštitou Power yoga akademie.
V roce 2016 absolvoval workshop s Anetou Královou na téma techniky jógových pozic z hlediska zdravého pohybu pod záštitou Power yoga akademie.
www.yogaalliance.org


Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací