Lektoři

ing.Jan Novák, Ph.D.

Ing. Jan Novák, Ph.D.

Rytmické plynulé lekce, které baví, jsou jeho doménou. Od nesmělého pozvání na lekci, přes nastavení dechu, mysli a těla po vyzývavé ásany.

Tento trochu náladový lektor, který se naučil využít jógovou praxi pro harmonizaci těla a mysli, Vás inspiruje k aktivnímu přístupu.

Honza využívá živou hudbu, které pomáhá zpracovat mysl během praxe jógy.

V topových pozicích, kdy Vás drží jen dech, je hudba skvělým doplňkem.

Stejně tak i na konci lekce, kdy Vám pomůže k uvolnění. Nenechte se zmýlit. Může dojít i na mantry.

Honza velmi rád komunikuje a vychází novým praktikantům vstříc. Jeho lekce se mohou zdát být výzvou.

Ale ti co to zkusí, se dozví, že je to jen příjemnou zkušeností a především hrou.

Vyzkoušejte jógu s Honzou a zůstaňte sobě věrní.

Vzdělání, certifikace a workshopy:

Rok 2022

· workshop s Jaro Pávkem na téma Astanga yoga, který je zaměřen na vedenou lekci

Roky 2020 a 2021

· samostudiu (knihy, webové workshopy, aj.), objevování vlastní praxe

Rok 2019

· workshop s Laruga Glasser v Amsterdamu (Nizozemí) na téma Astanga yoga: (Primary series), který byl zaměřený na správnou vinyasu, záklony, střed těla a ochranu před zraněním.

· workshop s Dylenem Wernerem v Miláně (Itálie) na téma meditace a soustředěná, balanční pozice na dlaních, Buddha Palms a záklony. Lekce byly zaměřeny především na vlastní praxi a vědomé vedení pohybu.

· workshop s Jaro Pávkem na téma Astanga yoga, který byl zaměřen na vedenou lekci, mysor, pranayama a historii jógy.

· workshop s Dougem Swensonem v Brně (CZ) na téma Mastering the Secrets of Yoga Flow, Power Yoga, Ashtangha Yoga, spolu s dalšími Q&A a také asistence.

Rok 2018

· workshop s Nancy Gilgoff s asistencí Vanessa Gilgoff (Berlín) na téma Astanga yoga: Level 1 (Primary series), který byl zaměřen na vedenou lekci, Loving Kindness Meditation, diskuzi, Q&A.

· workshop s Nancy Gilgoff s asistencí Vanessa Gilgoff a Jaro Pávka (Bratislava), na téma Astanga yoga: Level 1 & 2, který byl zaměřen na mysor praxi, Loving Kindness Meditation, historii, kryje (očistné techniky), diskuzi, Q&A.

· workshop Nancy Gilgoff s asistencí Vanessa Gilgoff (Košice) na téma Astanga yoga: Level 1 (Primary series), který byl zaměřen na vedenou lekci, Loving Kindness Meditation, diskuzi, Q&A.

V roce 2018 absolvoval učitelský tréning Sadhana Yoga Chi. Sadhana představuje poznání skrz vlastní praxi (nejen jógy). Celkem absolvoval 300 vyučovacích hodin v Chorvatsku na ostrově Iz pod vedením Douga Swensona a Ley Lončar. Honza se stal držitelem titulu RYT 500 Yoga Alliance.

· workshop s Doug Swenson na téma Mastering yoga class v Praze, který byl zaměřen na pokročilou praxi, dechové meditační techniky, dopomoci (adjustment) a odlišení soft a hard praxe.

· workshop s Lea Lončar na téma Flow Yoga v Brně, který byl zaměřen na plynulost praxe z pohledu energie (muscular and organic), záklony, balance, kryje (očistné techniky), meditace, diskuzi, Q&A.

· workshop s Jaro Pávkem na téma Astanga yoga: Level 1 (Primary series), který byl zaměřen na vedenou lekci, mysor, pranayama a historii jógy.

Rok 2017

· workshop s Tomášem Strnadem na téma inverze beze strachu pod záštitou Power yoga akademie.

· kurz s Petrou Záveskou Duspitovou na téma jógy pro těhotné pod záštitou Power yoga akademie.

· workshop s Manju zaměřený na mysore praxi Astanga Yogy, výklad a historii Astangy včetně diskuze nad vlastními zkušenostmi s yogovou praxí.

· workshop s Nancy Gilgoff zaměřený na mysore praxi Astanga Yogy, výklad a historii Astangy a diskuze nad vlastními zkušenostmi s yogovou praxí.

· workshop Davidem Williamsem zaměřený na vedenou Primary series Astanga Yogy s ohledem na praxi pro každý den. Historie Astanga Yogy byla součástí odpoledních konzultací a výkladu.

· učitelský tréning Ashtanga Yogy: Level 1 (Primary series) a Level 2 (Intermediate series). Celkem absolvoval 200 vyučovacích hodin v Prakrity yoga studiu v Bratislavě pod vedením Jaro Pávka, který ctí a následuje tradici Sri K. Pattabhi Joise. Honza se stal držitelem titulu RYT 200 Yoga Alliance.

· Instruktor Jógy po absolvování 150 hodinového kurzu Power Yoga Akademie v Brně pod vedením Václava Krejčíka, Romany Kláštěrecké a dalších lektorů.

Rok 2016

· workshop s Filipem Klieštikem na téma jóga proti stresu pod záštitou Power yoga akademie.

· workshop s Anetou Královou na téma techniky jógových pozic z hlediska zdravého pohybu pod záštitou Power yoga akademie.