Popis lekcí

Pranayama, meditation, sound healing

Pránájáma zklidňuje psychiku, odstraňuje stres a nervozitu a účinně cvičí schopnost soustředění tím, že si v průběhu praxe zvykáme vnímat pouze jevy vznikající v souvislosti s dechem, pomáhá posilovat plíce a srdce, harmonizovat a stabilizovat nervový systém. Pránájáma používá zpomalování dechu a dechové zádrže, čímž se dosahuje postupně zpomalování základního rytmu dýchacího centra a změny jeho reakcí ku prospěchu odolnosti organismu. Zpomalení dechu samo o sobě znamená úsporu energie ve smyslu lepší ekonomiky metabolismu.Na závěr nechybí harmonizace pomocí zvuků.

Pozn.: Některé dechové techniky (zejména zádrže dechu) nejsou doporučované lidem s onemocnění srdce, problémy s krevním tlakem a těhotným ženám. Nevhodné jsou pro lidi s psychickými poruchami, s problémy v břišní dutině a se štítnou žlázou. Praktikovat lze po poradě s lékařem.

Lekce pravidelně v roce 2019.

Děkujeme za pochopení a těšíme se na Vás :-)

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací