Lektoři

ing. Michal Jurzykowski

Michal je prvním mužem v našem Happyoga-týmu. K józe ho prý v roce 2011 přivedla náhoda, ale jak sám nakonec pochopil, náhody neexistují a vše se děje z nějakého důvodů a vše má svůj význam. V józe nejdříve nacházel cestu, jak prostřednictvím ásán rozvíjet svou sílu a pružnost pro své outdoorové aktivity. S příchodem Ashtangy jógy v ní také objevil jedinečný přístup k sobě samému a k vlastnímu životu.

Pravidelná denní jógová praxe ho naučila, že každý den je jiný, jak na podložce, tak i v životě, vše má svůj čas a není potřeba na nic spěchat. Vždyť máme na jógu celý svůj život a jakmile přestaneme s přemírou usilovat o něco, tak to přijde samo.

Pod vedením Petry Visser dále rozvíjí jak svou vlastní jógovou praxi, tak tu učitelskou, a nachází v ní další rozměry. Díky ní se následně začal i učit od Manju Pattabi Joise od něhož si hlavně odnáší, že jóga by měla být hlavně o radosti a smíchu. Vždyť jóga není vojna! Dalším jeho zdrojem a inspirací je Jaro Pávek.

Nadšení pro jógu předává i svým studentům a vede je k tomu, aby byli schopni samostatně začleňovat jógovou praxi do každodenního života. Učí je pozornosti vůči vlastnímu tělu, tomu, aby s ním vedli tichý dialog na vlně dechu – „neboť jóga bez správného dýchání je jen ohýbání“.

Přijďte si zkusit jógu s Michalem i vy a objevte jiný pohled na jógu, váš dech a vaše tělo. Ale pozor, může to být návykové a nejeden aštangista si pak zkrátil pracovní úvazek.

Vzdělání, certifikace a workshopy:

2018 – (teprve ho čeká) Teacher Training 2nd Series with Manju Pattabi Jois, AYSP, Praha

2018 – Yoga Therapy Course with Manju Pattabhi Jois, AYSP, Praha

2017 – Teacher training of Ashtanga yoga - Level 1 (RYT 100), Jaro Pávek – Prakriti, Bratislava

2017 – Seminář Jin Jóga, Romana Klášterecká, Happyoga, Brno

2017 – Yoga Therapy Course with Manju Pattabhi Jois, AYSP, Praha

2016 – Aštánga jóga pro těhotné, Petra Visser – AYSP, Praha

2016 – Teacher Training 2nd Series with Manju Pattabi Jois, Praha

2016 – Ashtanga Workshop with David Swenson, Yuna Place Graz

2015 – Ashtanga Yoga Teacher Training Course (RYT 200), Abhinam Yoga, Indie

2015 – Rishikesh Mysore Program, Loise Ellis, Ashtanga Rishikesh, Indie

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací