Lektoři

Ing. Alena Kumi-Agyare

Alena se pohybu věnuje již od malička, kdy vystřídala aerobik, pilates, jízdu na koni, kalanetiku, volejbal, tanec a další. K józe ji přivedla v roce 2014 jednak zvědavost a jednak dlouhotrvající bolesti zad a migrény, které ostatní sporty nedokázaly zmírnit či odstranit a které se prohloubily přípravou na závěrečné zkoušky na vysoké škole. V té době objevila nově vzniklé studio Happyoga a zapojila se do první letní výzvy, které studio pořádalo.

Spojení mysli, dechu a těla v plynutí ásan ji natolik okouzlilo, že od jógy již neodešla. U jógy našla to, co jí ostatní sporty nedokázaly nabídnout, holistický přístup, životní styl a smysl pohybu, který ji u jiných sportů scházel. „Na józe je úžasný ten přesah ze samotného cvičení do filosofie a psychologie, je to celoživotní cesta a nástroj osobnostního rozvoje. Je to cesta hledání sebe samých. Každá jógová praxe je jedinečným prožitkem, kdy nám jóga připomíná, že jsme teprve na začátku své cesty, občas nás odmění zlepšením, kdy zjistíme, že jsme v určité pozici o kousek dál, aby nás další vrátila nohama zpět na zem. Jóga nás učí vnímat sebe a situace takové, jaké jsou, jak na podložce, tak mimo ni.“

Alena v józe našla svůj styl a směr, jóga jí pomohla zlepšit zdraví a zklidnit mysl. Na svých lekcích by ostatním chtěla zprostředkovat pocit štěstí a blaženosti, který jí samotné jóga přináší. Největší inspirací jsou pro Alču workshopy a školení, kterých se účastní, a vlastní každodenní praxe, bez které si život již nedokáže přestavit.

2019

Anatomický workshop s Richem Loganem, Yoga Brno 
Instruktor jógy, Power Yoga Akademie
Mantra and Kirtan workshop with Janaki, Jógamatka Brno
Doug Swenson - Mastering The Secrets Of Yoga Flow, Happyoga Brno

2018

Pranayama – základní dechové techniky a krije, Mgr. Eva Blahošová, Yoga Brno
Hormonální jógová terapie dle Dinah Rodrigués – Danuše Verbová, Yoga Brno
Workshop Súrja Namaskár – Dana Čechmanová
Úvod do Pataňdžaliho Jóga súter – David Dostál, Happyoga Brno
Jógové sekvence – Anna Píchová, Happyoga Brno

2016

Kořeny aštánga jógy – David Dostál, Ashtanga Yoga Shala Praha

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací