Akce

Úvod do Pataňdžaliho Jóga súter - David Dostál

7. 10. 2018 | 12:30 - 16:30
Hapyoga studio

Pataňdžaliho Jóga sútry jsou považovány za nejklasičtější z klasických jógových textů. Celý text je velice stručný - tvoří ho 196 aforismů a bez problémů je všechny přečteme na jedno posezení. Vlastně hned po prvním přečtení je ten text v hlavních bodech jasný. A tak po třetím přečtení už máme pocit, že se tam nedá nic dalšího vyčíst. V této přednášce si ukážeme, že jsme se nemohli víc mýlit :)
Povíme si o tradičních komentář k Jóga sútrám, které vznikají od jejich napsání až do dnešní doby (a v čem se liší od “ne-tradičních” komentářů). Také si ukážeme, jak nějaké na první pohled jasné aforismy, jsou ve skutečnosti mnohem hlubší a že mnoho termínů, které se vykládáme po svém (např. svádhjája) má ve skutečnosti přesně danou definici. K tomu se dozvíte, že v Jóga sútrách není popsán jeden systém jógy (ale rovnou tři) a také proč se jim říká “Tygr s tváří krávy”.

V ceně workshopu je i ranní vedená lekce AShtanga Yoga  - dobrovolná - od 8:00 do 9:30h. 

Cena: 700 Kč

Cena za oba dny workshopu 6.-7.10.2018 je 2000 Kč.

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací