Akce

Letní intenzivní kurz - Power Vinyasa Yoga - Nádech a výdech

16. 7. 2018 | 16:30 - 17:45
17. 7. 2018 | 16:30 - 17:45
18. 7. 2018 | 16:30 - 17:45
19. 7. 2018 | 16:30 - 17:45
Happyoga studio

Letní intenzivní kurz - POWER VINYASA YOGA – Nádech a výdech

„Miluji brněnské léto.“ Slunce září, teplota roste a vzduch se ani nehne. Ta idyla je skoro až k vzteku. Je pochopitelné, že po práci je lepší si prostě „orazit“. Na Svoboďáku budou přece lehátka a studené koktejly. Určitě tam, nějakého z našich lektorů taky najdete (Honzu). Tak proč sakra chodit někam do studia a dobrovolně se potit? No protože:

Yoga není nic jiného než hledání pohodlí v krajních možnostech našeho těla. Pro někoho to může být hledání rovnováhy, pro někoho zase přežití těch veder. Ti z vás, kteří nechtějí vedrům vzdorovat, ale splynout může být jóga skvělým řešením. Přijďte se potit, protože se chcete potit. Ne protože je venku horko.

Power znamená síla. Nejen tu fyzickou, ale i duševní. Nejde o náboženství, nebo dogma, ale čistě o naši osobnost, která se může projevit ve vráně, orlovi, nebo třeba i delfíních skocích.  

Vinyasa představuje spojení dechu s pohybem. S nádechem stoupáme a otevíráme se. S výdechem klesáme a stáhneme se do sebe. Díky dechu můžeme regulovat svoji tělesnou teplotu a nastavit lépe naši mysl.

Krok po kroku projdeme PowerVinyasa Yogu:

Pondělí zahájíme pozdravem slunce. Ano je to tak! Zas a znova. Pozdravů není nikdy dost, aneb tři způsoby pozdravu slunce a jejich modifikace až do zbláznění.

Úterý věnujeme budování síly v našich pažích. Zkusíme četné variace prkna, které vložíme mezi pozdravy a bojovníky. Vhodné pro ty, kteří hledají klid a rádi nechávají cestovat svoje myšlenky.

Středu zaměříme na vybudování vlastní vinyasa praxe. To je ten povel, který slýcháte na lekcích (pes, prkno, čaturanga, pes, pes). Vyzkoušíme její různé modifikace a naučíme se to udělat po svém.

Čtvrtek bude věnován vlastní tvorbě a objevování svého já. Postavíme se na hlavu a hned potom na ruce. Propojíme dech s pohybem a zaženeme únavu horkem. Vyzkoušíme, nevyzkoušené. Třeba i něco vymyslíme.

Honza Vás zve na tento letní intenzivní kurz, kde se nejen protáhnete ale taky i zasmějete.

PS: Vyzkoušíme čtyři druhy hudby.

Lektor: Jan Novák

Cena: 700 Kč

Co jsou cookies?

Textové soubory, které internetové stránky ukládají na váš počítač nebo mobilní zařízení v okamžiku, kdy tyto stránky začnete využívat. Stránky si tak na určitou dobu zapamatují úkony, které jste na nich provedli, a preferencí (např. přihlašovací údaje, jazyka, velikost písma a jiné zobrazovací preferencí), takže tyto údaje pak nemusíte zadávat znovu a přeskakovat z jedné stránky na druhou.

Dalším používáním těchto stránek vyjadřujete souhlas s ukládáním souborů cookies. Více informací Méně informací